Chcete využít našich služeb?? volejte 568 841 442 PO až PÁ
jsme specialisté na svoz, zpracování a likvidaci odpadů
kontaktujte nás
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > NÁŠ SBĚRNÝ DVŮR RECYKLACÍ STARÝCH SPOTŘEBIČŮ VÝRAZNĚ PŘISPĚL K OCHRANĚ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

NÁŠ SBĚRNÝ DVŮR RECYKLACÍ STARÝCH SPOTŘEBIČŮ VÝRAZNĚ PŘISPĚL K OCHRANĚ ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍV roce 2017 náš Sběrný dvůr odevzdal k recyklaci 3 265 kg vysloužilého elektrozařízení.

Naše firma již několik let zodpovědně odevzdává elektrozařízení ke zpětnému odběru. Nyní můžeme přesně vyčíslit, kolik elektrické energie, ropy, uhlí, primárních surovin či vody jsme díky recyklaci ušetřili životnímu prostředí. Víme také, o kolik jsme snížili produkci skleníkových plynů nebo nebezpečného odpadu. Informace vycházení ze studií neziskové společnosti ASEKOL, která pro nás zajišťuje sběr a recyklaci vytříděných elektrozařízení.

Z Certifikátu Enviromentálního vyúčtování společnosti ASEKOL, vyplývá, že naše firma odevzdala v loňském roce 3 265 kg starého elektra. Tím jsme uspořili 45 MWh elektřiny, 2 595 litrů ropy, 198 m3 vody a 1 tunu primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 9 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 41 tun.

Výsledek studie jednoznačně prokázal, že zpětný odběr elektrozařízení, i těch nejmenších, má nezanedbatelný pozitivní dopad na životní prostředí. Zpětný odběr a recyklace např. stovky mobilních telefonů uspoří tolik energie, kolik spotřebuje moderní úsporná lednice za více než 4,3 roku provozu. Díky recyklaci jednoho notebooku dojde ke snížení spotřeby ropy, na kterou osobní automobil ujeden téměř 100 km, nebo dojde k úspoře 392 litrů pitné vody. Stejné množství je například spotřebováno při 30 cyklech myčky nádobí.

Když si uvědomíme, že například osobní automobil vyprodukuje za rok provozu 2 tuny skleníkových plynů a jedna čtyřčlenná domácnost průměrně ročně spotřebuje 2,2 MWh elektrické energie, jsou to impozantní čísla. Proto si všichni, kteří zodpovědně třídí a přispívají tak k ochraně životního prostředí, zaslouží obrovský dík.

V současnosti mají Češi prostřednictvím sběrné sítě společnosti ASEKOL k dispozici více než 16 000 sběrných míst. To je pětkrát více než například v ekologicky vyspělém Rakousku. Sběrný dvůr je již v každé středně velké obci. Zároveň ulice a separační stání jsou doplněny o červené kontejnery na drobné elektro. Každý kdo má zájem třídit vysloužilé elektro si může najít nejbližší sběrné místo.

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů