Chcete využít našich služeb?? volejte 568 841 442 PO až PÁ
jsme specialisté na svoz, zpracování a likvidaci odpadů
kontaktujte nás
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Ochrana životního prostředí je nedílnou součástí zájmů naší společnosti

Ochrana životního prostředí je nedílnou součástí zájmů naší společnostiOchrana životního prostředí je nedílnou součástí zájmů naší společnosti

 

Elektrospotřebiče obsahují spoustu materiálů pocházejících z neobnovitelných zdrojů, jejichž těžbou je zatěžováno životní prostředí. Významnou úlevu přináší však správná recyklace těchto výrobků. I naše společnost plní svou povinnost při zajištění sběru a recyklace elektra na konci doby jeho spotřeby ve spolupráci s kolektivním systémem ASEKOL. Díky environmentálnímu vyúčtování zpracovanému společností ASEKOL máme k dispozici přesné hodnoty, které určují, jakým rozsahem naše společnost přispěla ke zdravému životnímu prostředí. Spotřeba elektrické energie, primární suroviny, ropa, voda, okyselování prostředí a produkce skleníkových plynů, zde všude díky zodpovědné recyklaci, vznikají úspory.

 

Z certifikátu environmentálního vyúčtování, který vyčísluje přínos naší společnosti OVO-IMONT Třebíč, spol. s r.o., k ochraně přírody, vyplývá, že s ohledem na množství námi odevzdaných elektrozařízení jsme uspořili 17,87 MWh elektřiny, 1197,30 litrů ropy, 130,36 m3 vody a 0,75 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů CO2 ekv. o 4,59 tun, a produkci SO2 ekv. (který zapříčiňuje okyselování prostředí) o 76,43 kg.

 

Že každý kus vytříděného elektra se počítá, nám ukazuje například již 100 vytříděných mobilních telefonů, které uspoří 2 340 l pitné vody, což by naplnilo celou cisternu. A za 500 kg vytříděných elektrospotřebičů se ušetří ropa, která by stačila na výrobu benzínu pro cestu autem z Prahy do Dubaje. Všem, kterým není příroda lhostejná a tříděním elektrozařízení pozitivně přispívají k ochraně životního prostředí, patří obrovský dík.

 

Environmentální vyúčtování je vypočítáváno pomocí studie životního cyklu výrobku (tzv. LCA – Life Cycle Assessment), která vypovídá o dopadech výroby a recyklace jednotlivých elektrozařízení na životní prostředí. Konečná bilance vyzněla pro zpětný odběr elektrozařízení jednoznačně pozitivně, a to ve všech aspektech. V potaz je bráno všech 6 skupin elektrospotřebičů, jejichž zpětný odběr kolektivní systém ASEKOL zajišťuje.